MOL

7481_MOL_logo_fejlec_szuperallas_hu.jpg

8719_mol_logo_szuperallas_hu.jpg

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.
1117 Budapest, Október huszonharmadika u. 18.
Telefon: +36 1 209 0000
www.mol.hu

Tények és adatok

Jegyzett tőke: 104 519 063 578 Ft
Alkalmazottak száma: 2959 fő
Árbevétel:
1 856 301 000 000 Ft (2009)
2 161 078 000 000 Ft (2010)

Főbb csoportszintű adatok:

+40 országban van jelen
~32.000 Dolgozó
~50 millió hordó olaj-egyenértéknek megfelelő szénhidrogén termelés éves szinten
5 stratégiai finomító
2 petrolkémiai üzem
+1600 Töltőállomás
~1 millió üzemanyag vásárló minden nap

Cégünkről

A MOL MAGYARORSZÁG LEGNAGYOBB VÁLLALATA, Közép-Kelet-Európa egyik vezető integrált olaj- és gázipari csoportja. Különböző tevékenységeivel több mint 40 országban 32000 munkatársat foglalkoztat. A MOL az iparág szinte minden szektorában kínál állásokat. Évente több száz lehetőséggel várja a szakmailag elkötelezett jelentkezőket.

A PÁLYAKEZDŐK véleményét vizsgáló Aon Hewitt hazai vállalatokat vizsgáló kutatása alapján a MOL a második legvonzóbb munkahely ma a diplomás pályakezdők körében. A kutatás szerint különösen vonzó a pénzügyi terület, ahol a MOL bizonyul a legnépszerűbbnek a karrierjüket indítók körében.

A MOL MUNKAADÓKÉNT nagy hangsúlyt fektet kollégái képzésére, motiválására, karrierjük építésére, teljesítményük értékelésére. A MOL célja, hogy biztosítsa munkavállalói elkötelezettségét a vállalatcsoport iránt is, mert hisz benne, hogy az egyéni és a szervezeti célok összehangolásával tudja leginkább megőrizni üzleti eredményeit, előkelő piaci pozícióját.

A MOL 13 ORSZÁGBAN végez olaj-és gázkutatási tevékenységet, míg 7 országban termelési tevékenységet, számos jelentős olaj- és gázipari felfedezést ért el Magyarországon, Oroszországban, Pakisztánban, Szíriában, Irak Kurdisztáni Régiójában, Egyiptomban és Kazahsztánban az elmúlt években.

A MOL FELDOLGOZÁS ÉS KERESKEDELEM szegmense 5 finomítót üzemeltet a közép-kelet-európai régióban, kiskereskedelmi üzletága pedig több mint 1600 tagból álló modern benzinkút hálózatot működtet.

A MOL PETROLKÉMIA szegmense vezető a közép-kelet európai poliolefin gyártásban, Európában pedig a tíz legnagyobb piaci szereplő között van, termékei világ minden tájára eljutnak.

Magyarországon jelenleg kizárólag a MOL tulajdonában lévő Földgázszállító Zrt. rendelkezik földgázszállítási és rendszerirányítási engedéllyel. A teljes hazai nagynyomású vezetékrendszer a társaság tulajdonát képezi, és egyben felelős annak működtetéséért is.

A Gáz és Energia szegmenshez az Energia- és Hőtermelés valamint az Ellátás és Trading divízió tartozik. A divízió tevékenységének köszönhetően lehetőség nyílik az olaj, a gáz, az áram és a CO2 kereskedelmében és ellátásában rejlő szinergiák teljes kihasználására. A MOL-csoport az MMBF Zrt. révén a gáztárolói piac aktív résztvevője.

Karrierlehetőségek

Olyan felkészült és energikus kollégákkal kívánunk együtt dolgozni, akik

  • elkötelezték magukat mind a saját, mind a vállalat teljesítményének növelése mellett,
  • nyitottak a fejlődésre és az új ismeretek befogadására,
  • multikulturális környezetben is jól teljesítenek,
  • képesek együttműködésre és a közös munkára a siker érdekében.

Az olajipar szinte minden szektorába kínálunk állásokat: speciális olajipari területekre (finomítás, kutatás-termelés), üzleti területekre (kereskedelem, logisztika, marketing, kommunikáció), üzleti támogató területekre (emberi erőforrás, jog, információs szolgáltatások (IT), stratégia és üzletfejlesztés).

Évente több száz új lehetőséggel várjuk a szakmailag elkötelezett, tapasztalt szakemberek és fiatal diplomások jelentkezését.

Milyen eszközökkel támogatjuk kollégáink szakmai fejlődését?

  • A szaktudásért - konferenciák és továbbképzések: Munkatársaink szakmai tudásukat és tapasztalataikat bel- és külföldi konferenciákon, illetve szakmai továbbképző programokon bővíthetik.
  • A nyelvtudásért - tanfolyamok, tréningek: A tagvállalataink közötti integráció, és a nemzetközi szerepvállalásunk megnövekedése miatt ma már mindenkitől megfelelő szintű nyelvtudást várunk el. Ezért nyelvtanfolyamokat, nyelvi tréningeket szervezünk. Esetenként arra is lehetőség nyílhat, hogy kollégáink - elsősorban regionális szinten - anyanyelvi környezetben tökéletesítsék nyelvtudásukat.
  • A fejlődésért - a továbbtanulás támogatása: Az egyre magasabb szintű munkavégzés igénye, és a munkakörök gazdagodása megköveteli a szakmai továbblépést. Egyedi feltételek esetén ezért támogatjuk dolgozóinkat a továbbtanulásban - az érettségitől a másoddiplomáig.
  • A kiteljesedésért - kompetencia-tréningek: Munkatársaink meglévő szakmai és emberi képességeinek kiteljesítését és fejlesztését szolgálják a képzési katalógusunkból kiválasztható kompetencia-alapú tréningek is.

A munkakörnyezetről

A mi társaságunknál az ember a legértékesebb erőforrás. Ha röviden szeretnénk bemutatni a
MOL-csoport munkavállalóinak közösségét, elég volna annyit mondanunk: számos kultúrából érkeztünk, de hatékonyan egészítjük ki egymás eltérő tulajdonságait.

Sokszínűség
Ez a sokszínűség a feladatainkban is megmutatkozik: felkutatjuk az olaj- és gázlelőhelyeket, majd kitermeljük értékes beltartalmukat. A nyersolajat elszállítjuk és finomítjuk, az ezekből nyert üzemanyagokat, kenőanyagokat és vegyipari termékeket pedig értékesítjük. Ezen túl töltőállomás-fejlesztéssel és -fenntartással is foglalkozunk, nem utolsó sorban pedig szüntelenül fejlesztjük emberi erőforrásainkat.

A nemzetközi környezet egyrészt különleges fejlődési- és karrierlehetőségeket kínál, másrészt komoly kihívást is jelent. Az a munkatársunk tudja ugyanis elérni a legkiemelkedőbb teljesítményt, akinek szakmai felkészültségéhez nyitottság társul, aki rugalmas a különböző kultúrákkal és megközelítési módokkal szemben, és aki képes magát hatékonyan megértetni kollégáival.

Fejlődés és önfejlesztés
Mindannyian tudjuk, hogy kiváló eredményt csak egy felkészült, önmagát folyamatosan képző szakember tud elérni. Ezért vállalatunk a tanfolyamok, képzések gazdag választékát kínálva segíti munkatársait abban, hogy növeljék tudásukat. Sőt, ennek a szemléletnek kézzelfogható eredménye is van: a legkiemelkedőbb egyéni és csoportos sikereket elérő kollégák a MOL-csoport Elnöki Minőségi, Elnöki EBK illetve Életpálya Díjában részesülnek.